GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 9344343
*
nr 934 4343
Skål
porslin, drakmönster, höjd: 7
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:18:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/1 23:37:17
1
400 kr
12/1 11:58:45
2
400 kr
12/1 11:58:45
1
400 kr (Budbetjänt)
12/1 11:59:01
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: drakar drake drakmönster drakmönstrad keramik porslin skål
-
2036 Färglitografi
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:48
-
2022 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:34
-
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:41
-
2004 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:18
-
2026 Skål
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:24
-
2011 Skålar
M. M. Gustavsberg, Stig Lindberg (1916-1982), Sver..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:07
*
Skål
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4343
Skål
porslin, drakmönster, höjd: 7
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/1 23:37:17 | 1 | 400 kr |
12/1 11:58:45 | 2 | 400 kr |
12/1 11:58:45 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
12/1 11:59:01 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: drakar drake drakmönster drakmönstrad keramik porslin skål
-
2036 Färglitografi
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:48 -
2022 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:34 -
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:41
-
2004 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:18 -
2026 Skål
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:24 -
2011 Skålar
M. M. Gustavsberg, Stig Lindberg (1916-1982), Sver..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:07